top of page

הדרכות וסדנאות

חינוך למיניות בריאה מתחיל מההורים ומגיל מאד צעיר אנחנו מציעות: 

מפגשים להורים לילדים צעירים במטרה להבין מהי השקפת עולמם ובאיזה דרך הם היו רוצים לבנות תקשורת בנושא עם ילדיהם. 

 
מפגשים להורים עם ילדים בגיל ההתבגרות מעלים בעוצמה נושאים של דימוי גוף, יחסים ומיניות, התמודדות עם לחצי החברה ועם החשיפה מהמדיה.
 
סדנאות לתלמידי בתי הספר אנחנו מציעות בניית תוכנית בהתאמה לגיל ואופי הקבוצה. נושאים לדוגמא: יחסים בריאים, שיקולים לקיום מגע מיני, עונג, אמצעי מניעה ועוד. 
תוכנית מספר 3377 בג"פן 

 
השתלמויות לצוותי חינוך אנחנו מציעות התנסות בהתמודדות יומיומית עם התלמידים בנושאי יחסים, מיומנויות תקשורת, זהות מינית ומיניות.

סדנאות והרצאות

לצוותי חינוך

צוותי חינוך הם סוכני הידע ודמויות המבוגרים הנמצאים בקשר יומיומי עם התלמידים והם מכירים אותם מקרוב, בתוך המרחב החינוכי ומחוצה לו. היכרות זו מזמנת אין סוף הזדמנויות לשיח במגוון הנושאים הקשורים למיניות. האם נצליח לזהות את ההזדמנויות האלו? האם אנו כלל מרגישים שיש לנו את הידע, הכישורים או הרצון לדון בנושאים אלה עם התלמידים והתלמידות שלנו? ואם לא- האם נדע להפנות אותם הלאה, למקורות ידע ותמיכה שיסייעו להם במידה ויצטרכו? ​ על כל אלה ועוד נדון בהרצאות והשתלמויות לצוותים חינוכיים וזאת דרך מתן ידע וכלים, דיון, תרגול בתיאורי מקרה ועוד.

סקרנות לגבי מיניות היא בריאה וטבעית, מיניות לא מופיעה בבת אחת בגיל ההתבגרות. כולנו נולדים אתה, והיא מתפתחת ומשתנה במהלך החיים. מיניות היא חלק בלתי נפרד מהזהות שלנו, מאיך שאנחנו תופסים ומגדירים את עצמנו והיא באה לידי ביטוי כמעט בכל היבט של החיים: בערכים ובעמדות שלנו על מיניות ויחסי מין, בדרכים בהם למדנו על חברות ואהבה, משיכה, מגע ואינטימיות, ועוד. 
כילדים, רובנו לא זכינו לקבל חינוך מיני שכל כך היינו זקוקים לו. 
אז פלא שרבים לא בטוחים איך "לדבר על זה" עם ילדים?
בהרצאה נדבר על עקרונות פשוטים לחינוך למיניות בריאה מגיל הרך ועד גיל ההתבגרות.

סדנאות והרצאות

להורים

גיל ההתבגרות הינו שלב התפתחותי מרגש ומאתגר. הוא מאופיין בשינויים בתחומי חיים רבים: רגשיים, חברתיים, גופניים, מיניים ועוד. ילדים ובני נוער לומדים על מיניות ממקורות ידע שונים כמו המשפחה, בית הספר, בני הגיל, האינטרנט, הרשתות החברתיות ועוד. לעתים הידע שהם רוכשים הוא נכון, ופעמים אחרות הם זקוקים להכוונה כדי להגדיר אותו בצורה מהימנה ומיטיבה יותר.
בסדנאות במיניות נאפשר לתלמידים מרחב ללמידה חווייתית, מוגנת ומותאם גיל. ונצייד אותם בידע ובכישורי החיים הנדשרים להם על מנת להתכונן לשלבים השונים של מסע ההתבגרות.

סדנאות והדרכות

 לבני נוער 

בשנים האחרונות ידוע כי ילדים וילדות חשופים מגיל צעיר לכמויות אין סופיות של מידע על מין ומיניות- זמין, נגיש, חינמי, אך לא בהכרח נכון או מציאותי, ובוודאי שלא מותאם לכל גיל. לעיתים קרובות הורים ומורים מתקשים ליזום ולנהל שיח בריא על מיניות, וזה מובן. מעטים בינינו- הורים, מורות ומורים, גדלו בסביבה בה עסקו בנושא באופן חופשי ופתוח, אם בכלל. מין, מיניות ויחסים הם חלק בלתי נפרד מהזהות שלנו כבני אדם והם מלווים אותנו לאורך כל חיינו. מסיבה זוחשוב לעבור עם נושאים אלה תהליך של התיידדות שיאפשר לנו לנהל עם הילדים שיח מיטיב וגישה טבעית ובריאה למיניות. לילדים/ות אנו מציעות רצף סדנאות מותאמות על פי גיל, עם או בלי הפרדה מגדרית. בהתאמה, ניתן לקיים שיעורים כיתתים הקבועים בתוך המערכת הבית ספרית, למשך מחצית או שנה שלמה

סדנאות והדרכות

לילדי יסודי

דברו איתנו

מוזמנים/ות ליצור איתנו קשר לגבי כל שאלה אישית או מקצועית, לגבי שאלות והבהרות בנושא ההדרכות ולגבי קביעת פגישה לקראת שיתוף פעולה:

054-5948900

mihal.reic@ledaberalze.com  

נשמח לשמוע ממך!

ההודעה נשלחה

bottom of page