מידע וסרטונים

 

מבחר סרטונים ומידע מהרשת העוסקים במיניות בריאה- דימוי גוף, התמודדות עם שינויים פיזיולוגיים, דימוי גוף וזהות מינית, יחסים וזוגיות ועוד נושאים רבים ומרתקים..

אספנו עבורכם מידע רב אשר יכול להועיל בשיח פתוח ובריא בכל מסגרת שהיא, לשימושכם הפרטי. המידע הוא מהרשת ולכן יש לשים לב לזכויות יוצרים לפני שימוש במסגרות חינוכיות.

חדשות 2 - חלום הרזון: ילדות מחקות האימהות
11:53

חדשות 2 - חלום הרזון: ילדות מחקות האימהות

הרבה כבר נכתב על החלום להיות רזה, חלום שמתסכל רבים ובעיקר רבות בגיל הנעורים. גישה חדשה שנועדה להילחם ברצון של נערות להיראות אנורקסיות מערבת את ההורים, כי התברר שנערות רבות רואות את אמן עושה דיאטה לא מאוזנת והן מחקות אותה זה טקס קבוע לפני יציאה: רותם גרגיר, בת 14, וחברותיה מצטלמות ושולחות את התמונות לקבוצת הוואטסאפ שלהן, ורק אחרי אישור החברות - הן יכולות לצאת בשקט. המטרה: לראות את הרווח שבין הירכיים, זה שמעיד על רגליים רזות. רותם תמיד הייתה מודעת למשקלה ואף שמעולם לא סבלה מעודף משקל היא מקפידה על התזונה שלה. אימה מרסדס מסבירה: "הבנים תמיד רוצים מישהי יפה, ומה זה יפה? רזה. הם רוצים מישהי שנראית כמו חוט". בכיתה ט', חברותיה אומרות שהחלום של חלק מהבנות זה פשוט להיות אנורקסית, כולל דיאטות משונות ולא בריאות, בוודאי שלא לגילן. "יום אחד היא אמרה שהיא לא רוצה סנדוויץ' לבית ספר", אומרת אימה של רותם. "אמרתי שאין דבר כזה, אם היא רוצה שתיקח סלט, אבל אני לא מוכנה שהיא לא תאכל במהלך היום. אני לא יודעת מאיפה הרעיונות האלה". אוכל, אחת מהנאות החיים, היא מקור לבושה אצל הצעירות האלה. "אנחנו מתביישות לאכול ליד הבנים, לפעמים היינו אוכלות בשירותים", מעדיה אחת מהן. המפגש עם הבנים מראה כי החששות שלהן לא מגיעות מתוך חלל ריק. החברים לכיתה אומרים בגלוי, שלא ייצאו עם מלאות וכי מי שאוכלת המבורגר ליד אנשים מתנהגת "לא לעניין, זה יוריד לי ממנה", לדברי אופק רצאבי, בן כיתתן. לקטעים נוספים מתוך תכניות רשת, כנסו לערוץ רשת:http://www.youtube.com/user/reshettv להצטרפות לערוץ רשת:http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=reshettv האתר הרשמי: http://reshet.tv/ חפשו אותנו בפייסבוק:https://www.facebook.com/#!/reshet.tv